O NAS

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszej firmie.

 

 

 

Witamy na naszej stronie internetowej

Nasza Firma

Spółdzielnia Pracy Kominiarzy w Toruniu prowadzi działalność gospodarczą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Nasz potencjał osobowy to prawie 60-ęciu pracowników świadczących usługi kominiarskie w piętnastu oddziałach rejonowych.

Pracownicy zatrudnieni w Spółdzielni posiadają wysokie kwalifikacje kominiarskie, nie są im obce zagadnienia nowoczesnej techniki kominowej oraz przepisy z zakresu budownictwa i gazownictwa. Posiadają także umiejętności posługiwania się nowoczesnymi urządzeniami pomiarowo-technicznymi.

Działająca od 1951 roku na rynku usług kominiarskich Spółdzielnia Pracy Kominiarzy w Toruniu współpracowała i do dziś współpracuje z innymi podmiotami gospodarczymi z branży kominiarskiej czy budowlanej.

W codziennej pracy kominiarza, który pozostaje zawodem zaufania publicznego, dużą uwagę zwracamy na współpracę z lokalnymi społecznościami, władzami jednostek samorządowych czy też jednostkami terenowymi Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podstawowym przesłaniem towarzyszącym naszej działalności jest ochrona życia ludzkiego i mienia, zapobieganie pożarom budynków i zaczadzeniom.

Historia

Spółdzielnia Pracy Kominiarzy w Toruniu została założona 23 września 1951 roku w Cechu Rzemiosł Różnych w Toruniu przy ul. Św. Katarzyny 9/11, a następnie zarejestrowana w Sądzie Powiatowym w Toruniu 3 listopada 1951r.

Założycielami Spółdzielni było: 2 mistrzów kominiarskich, 9 czeladników i 12 uczniów rzemiosła kominiarskiego (razem 23 kominiarzy). Pierwszy jej Zarząd stanowili Prezes Anzelm Matykowski oraz Edwin Nelkowski i Zygmunt Marcinkowski.

Działalność społeczno-gospodarczą Spółdzielnia rozpoczęła 1 grudnia 1951r. Zasięg działalności gospodarczej obejmował teren byłego województwa bydgoskiego w 19 powiatach. W roku 1953 na bazie istniejących zakładów usługowych w południowo- zachodnich powiatach powołano samodzielną Spółdzielnię Kominiarzy w Bydgoszczy a Spółdzielni w Toruniu pozostawiono 10 powiatów na obszarze wschodnio-północnym. W takim zasięgu terenowym Spółdzielnia prowadziła działalność społeczno-gospodarczą do 1975 roku.

W okresie tym (od 1951 roku do 1975 roku) czterokrotnie usiłowano rozwiązać Spółdzielnię, dokonywać zmian reorganizacyjnych czy też łączyć z innymi spółdzielniami. Nie doszło jednak do tego przez zdecydowane działania i opór jej członków.

Lata 1975-1990 to okres działalności Spółdzielni jako Okręgowego Oddziału Krajowej Spółdzielni Pracy Usług Kominiarskich, okres najkorzystniejszy dla Spółdzielni pod względem ekonomiczno-inwestycyjnym.

W roku 1990 po rozwiązaniu KSPUK ponownie powstaje samodzielna Spółdzielnia pod nazwą Spółdzielnia Pracy Kominiarzy w Toruniu w granicach byłego województwa toruńskiego i włocławskiego po czym działalność zostaje rozszerzona o cztery zakłady rejonowe z województwa bydgoskiego.

W takim kształcie Spółdzielnia włącza się w działalność Korporacji Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe w Opolu. W 1991 roku jako członek wspierający, a w 1992 roku stworzyła Oddział Korporacji w Toruniu.

Obecnie Spółdzielnia prowadzi działalność gospodarczą poprzez 14 zakładów kominiarskich działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i zatrudnia około 60-ęciu pracowników.

Firma, której możesz zaufać

DOŚWIADCZENIE

Dzięki wieloletniej obecności na rynku oraz pracy z wieloma klientami, uzyskaliśmy bezcenne doświadczenie.

JAKOŚĆ

Nasze doświadczenie, przeszkolony personel oraz indywidualne podejście sprawiają, że nasi klienci są zawsze zadowoleni.

ELASTYCZNOŚĆ

Zawsze dostosowujemy się do wymagań, terminów oraz indywidualnych oczekiwań naszych klientów.

Jesteś zdecydowany?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.

GWARANCJA

PEWNOŚĆ 

ZAUFANIE